Шановнi батьки!

Стаття 53 Конституцiї України гарантує кожному право на освiту. Забезпечення цього права регламентовано галузевими законами: "Про освiту", "Про загальну середню освiту" та iншими пiдзаконними актами.

Державна полiтика у сферi освiти зобов'язує не тiльки створювати умови для навчання й виховання дiтей, але й покладає на школу i батькiв обов'язок здiйснювати контроль за тим, щоб кожна дитина навчалась для здобуття повної загальної середньої освiти, яка вiдповiдно до ст. 35 Закону України "Про освiту" є обов'язковою.

Дана робота регламентується такими нормативними документами:

  • ст. 53 Конституцiї України,
  • ст. 35 Закону України "Про освiту",
  • ст. 6, 18 Закону України "Про загальну середню освiту",
  • ст. 19 Закону України "Про охорону дитинства",
  • постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12.04.2000 № 646 "Про затвердження Iнструкцiї з облiку дiтей i пiдлiткiв шкiльного вiку",
  • наказом Мiнiстерства освiти i науки України вiд 22.12.2009 № 1175 "Про вдосконалення контролю за охопленням навчанням дiтей i пiдлiткiв шкiльного вiку".

Вiдповiдно до представлених документiв адмiнiстрацiєю та класними керiвниками 1-11класiв здiйснюється щоденний контроль присутностi учнiв в школi. Вiдповiдальнiсть за здобуття дiтьми повної загальної середньої освiти в першу чергу покладається на батькiв. Тому, у разi вiдсутностi дитини у школi батьки повиннi дiяти за наступним алгоритмом (ст. 15 Iнструкцiї з облiку дiтей i пiдлiткiв шкiльного вiку, затвердженої Постановою вiд 12 квiтня 2000 р № 646):

  1. Якщо дитина захворiла. Телефонувати класному керiвнику i повiдомити про хворобу дитини до початку навчальних занять, бо вiдповiдно до Iнструкцiї ведення класного журналу, у роздiлi "Облiк вiдвiдування (пропускiв занять)" класний керiвник щодня вiдмiчає кiлькiсть урокiв, пропущених кожним учнем i вказує причину вiдсутностi. Коли дитина одужає, надати до школи медичну довiдку.
  2. Якщо передбачається пропуск заняття за сiмейними обставинами (до 3-х днiв) Батьки надають письмове пояснення на iм'я директора школи у перший день вiдсутностi дитини.
  3. Якщо передбачається лiкування дитини в санаторiї або участь у спортивних змаганнях тощо бiльше трьох днiв. Батьки заздалегiдь надають заяву на iм'я директора школи i копiю документа, який є пiдставою для вiдсутностi дитини (путiвка, довiдка лiкаря тощо)

Шановні батьки !

Доводимо до Вашого відома вимоги щодо контролю над правилами поведінки неповнолітніх дітей із сторони батьків, а саме:
обмеження перебування дітей у вечірній та нічний час у місцях масового відпочинку та закладах дозвілля в осінньо-зимовий період в будні дні до 20.00, у вихідні та святкові дні - до 22.00. У весняно-літній період в будні дні до 22.00, у вихідні та святкові дні - до 23.00;
недопущення вживання дітьми алкогольних, токсичних та наркотичних речовин;обмеження контактів із малознайомими людьми;недопущення випадків бродяжництва та жебракування;недопущення випадків скоєння неповнолітніми злочинів та правопорушень.
Пам'ятайте, що Ви несете відповідальність за життя Вашої дитини у вихідні , позаурочний та канікулярний час! Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей тягне за собою адміністративну відповідальність згідно зі ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Адміністрація Коробочкинського НВК Чугуївської районної ради Харківської області

Конвенція ООН про права дитини

Безпека дитини на дорозі та у транспорті

Пам’ятка батькам дітей, які часто хворіють

Анкета для батьків

Не батьки допомагають школі, а школа допомагає батькам у вихованні їхніх власних дітей.

В.М. Лізинський


Напрямки роботи з батьками в школі.

1. Ознайомлення з умовами життя сім'ї, її психологічним кліматом, особливостями поведінки дитини в сім'ї.
2. Визначення рівня педагогічної культури батьків.
3. Виявлення труднощів, які відчувають батьки.
4. Виявлення позитивного досвіду сімейного виховання з метою його поширення.
5. Здійснення його колективного, диференційованого та індивідуального педагогічного впливу на батьків на основі ретельного аналізу.
6. Допомога батькам у підвищенні їхньої педагогічної культури, організації родинного життя як джерела самовиховання дитини.
7. Залучення батьків до організації позашкільної виховної роботи.
8. Поширення досвіду роботи з батьками.
9. Створення банків науково-методичної інформації з проблем сім'ї, роботи з батьками та сімейного виховання.

Методи вивчення сім'ї.
Спостереження.
Бесіда.
Тестування.
Анкетування.
Діагностика.
Ділові ігри.
Аналіз дитячих малюнків про сім'ю.
Аналіз дитячих творів про сім'ю
Кiлькiсть переглядiв: 717